Exkurze, praxe

Překračujeme generační propast

V rámci předmětu Osobnostní a sociální výchova vyrazila třída 2. BS pomáhat. SPCCH (Svaz postižených civilizačními chorobami) oslovil vedení naší školy, zda by někteří studenti byli ochotni pomoci s roznášením občerstvení na výroční schůzi. Kulturní dům, kde se setkání konalo, se 7.4.2015 zaplnil více jak 200 lidmi. Naši studenti tedy měli napilno, zároveň však mohli ukázat své organizační schopnosti.

Rozdělili se pohotově do dvojic a rozebrali si jednotlivé řady stolů, kam potom nosili tácky s chlebíčky a zákusky, následně i kávu nebo čaj. Vaření kávy šlo poměrně pomalu a běhat s tácem plným porcelánových šálků taky není to pravé, proto mnohé studenty zamrzelo, když se někteří hosté rozčilovali nad jejich - dle mého názoru - úctyhodnými výkony. Koneckonců, nikoho nepolili, chovali se mile a i přes náročný fyzický výkon vytrvali až do konce.

Poděkování patří zejména Ivaně Borzykové, Adéle Kolářové, Monice Němčokové, Kateřině Vaňkové a Janě Krůtové, které na akci zůstaly ještě hodinu po skončení vyučovací hodiny a myly a utíraly nádobí. Všichni studenti dostali za odměnu chlebíček a zákusek, domů si mohli odnést balíček s ovocem a sušenkou. Takové občerstvení se opravdu hodilo, jelikož doplnění energie bylo na konci schůze nezbytné.

Na závěr musím konstatovat, že když jsem je pozorovala při práci a komunikaci se seniory, uvědomila jsem si, že z mnohých z nich jednou budou skvělí sociální pracovníci či pracovnice.


Mgr. Eliška Houzimová

22. 09. 2015    20:47
Sledujte nás na Facebooku. Sledujte nás na Instagramu.
Sledujte nás: