Ostatní akce

Adaptační kurz 2016

1. 9. 2016 usedli do školních lavic VOŠ a SOŠ Březnice noví studenti. Aby poznali město, ve kterém budou následující 4 roky studovat, vydali se v pátek na procházku po důležitých místech našeho města. Poznávací okruh byl zakončen prohlídkou místního zámku. V pondělí se svými třídními učitelkami Mgr. Marií Rolnikovou a Mgr. Miroslavou Hruškovou, s paní vychovatelkou Bc. Lenkou Petelákovou a se 3 studentkami VOŠ odjeli na Sobenský rybník, kde proběhl tradiční adaptační kurz. Níže si můžete přečíst, jak byli žáci spokojeni a co je nejvíce zaujalo.

Poznej Březnici!

Dne 2. 9. jsme se my, studenti 1. ročníků VOŠ a SOŠ Březnice, vydali společně s třídními učitelkami Mgr. Marií Rolnikovou, Mgr. Miroslavou Hruškovou a s paní vychovatelkou Bc. Lenkou Petelákovou na procházku Březnicí, abychom poznali město, ve kterém budeme 4 roky studovat. Prohlédli jsme si březnická sportoviště včetně skate parku a koupaliště. Pak jsme došli na náměstí, kde jsme se zastavili u kostela svatého Ignáce. Prošli jsme si zámecký park a tam jsme též pořídili první společnou fotku. Po vyfocení jsme se přemístili na nádvoří zámku a netrpělivě jsme čekali na jeho prohlídku. Od průvodců jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí, za což jim patří náš velký dík. Pak už následoval návrat do školy. Exkurze pro nás byla přínosná a velmi se nám líbila.

Veronika Růzhová a Babora Štiková, 1. BS

Hurá na Sobeňák

Náš adaptační kurz konaný ve dnech 5.–7. září 12 km od Březnice a ještě dál od našich domovů byl opravdu vydařený. Ačkoliv nám počasí nepřálo, měli jsme díky skvěle připravenému programu o zábavu postaráno. U jednotlivých aktivit se zapotil nejen náš sportovní duch, ale i naše mozkové závity, které byly po prázdninách velmi zanedbané. Adaptace do nového kolektivu proběhla na výbornou. Každý z nás dobře zapadl do kolektivu a musíme říct, že jsme skvělá parta, co si sedla do noty. Velký dík patří našim učitelkám a všichni pevně věříme, že ty čtyři roky to s námi vydrží ve zdraví… a my též J

Kristýna Pechanová, 1. BS

Výprava za dobrodružstvím

5. září začal náš adaptační kurz pro 1. BS a 1. AV na Sobenském rybníku. Většina z nás se těšila, ale našlo se i pár lidí, kteří měli obavy z toho, co je čeká. První den proběhly seznamovací hry a strach opadl ze všech účastníků.  Odpoledne jsme se vydali do Nepomuku a plnili úkoly, které byly součástí hry s názvem Liška. Na druhý den jsme se všichni velmi těšili, jelikož byl naplánován závod formulí. Šlo o to, že my jsme byli formule a v rámci své stáje jsme plnily úkoly jako běh se židlí, běh se šálkem plným vody atp. Odpoledne jsme se pak vydali do Rožmitálu, abychom se dozvěděli něco o jeho historii a také pro to, abychom se mohli osvěžit zmrzlinou a koupit si buřty na večerní táborák. Poslední den jsme si zahráli indiánskou poštu a z rukou paní vychovatelky Petelákové jsme převzali ceny, které jsme během pobytu vysoutěžili.
Ač nám první den počasí moc nepřálo, můžu za všechny říct, že se adaptační kurz podařil a účel adaptačního kurzu byl splněn.
Na závěr bych chtěla poděkovat paní vychovatelce Petelákové, která společně se 3 studentkami VOŠ Březnice pro nás všechny připravila zajímavý program. Děkujeme!

Zuzka Melicharová 1. BS

 

 

19. 09. 2016    12:13
Sledujte nás na Facebooku. Sledujte nás na Instagramu.
Sledujte nás: