Ostatní akce

NOVÁ KOMEDIE O ČESKÝCH DĚJINÁCH

Premiéra nové hry divadelního souboru Divadlo školou povinné se odehrála 24.4.2017.

Paní učitelka Mgr. Eliška Houzimová, autorka scénáře, nazkoušela se žáky divadelního kroužku VOŠ a SOŠ Březnice Divadlo školou povinné podruhé skvělou divadelní hru. Komedie České dějiny aneb Jak to bylo „doopravdy" je, jak již z názvu vyplývá, o průběhu českých dějin. Pojetí hry bylo podáno humorně s lehkou satirou. Každý okamžik, který je v naší české historii důležitý, měl svou krátkou scénu.

Hra začíná scénou s hospodským, který někde v hospodě zřejmě usnul a zdál se mu sen o dějinách, nebo se stane jakési kouzlo, které do jeho hospody přivede jednotlivé historické postavy. Pochopení původu těchto scén je tedy otevřené, každý divák si je může vysvětlit po svém.

Jednotlivé postavy hospodský uváděl krátkými proslovy, a to chronologicky od nejstarších po nejnovější. Výstupy byly ovlivněny myšlenkami a fantazií tohoto hospodského. Dějiny tedy byly zkreslené dle jeho představ a prolínaly se s přítomností. Například se zapojily aktuální nesmyslné problémy mládeže, dnešní otravné trendy jako je např. „selfie“, ale i moderní styl hudby ve stylu „rap-battle“. Vzniklo tak představení s nádechem satirického humoru. Aby diváci pochopili humor ve hře, musí znát nejdůležitější události českých dějin.

Myslím si, že toto představní bylo složitější než divadlo, které žáci odehráli minulý rok (I Puškin tančil rock'n'roll!), tudíž samotná příprava musela všechny, kteří se v divadelní hře angažovali, stát hodně úsilí a času. I přes složitost představení jsem nedokázal najít žádnou negativní věc, která by měla někoho odradit od tohoto divadla. Divadelní představení bylo velice zábavné a dokonale odehrané.

Salim Mayaleh (4. AV)

15. 05. 2017    14:30
Sledujte nás na Facebooku. Sledujte nás na Instagramu.
Sledujte nás: