Ostatní akce

KOLIK UMÍŠ JAZYKŮ...

7. září 2017 se v Příbrami sešla skupina nadaných angličtinářů, kteří v roce 2016/2017 navštěvovali kurzy od Evropského centra jazykových zkoušek.

7. září 2017 se v Příbrami sešla skupina nadaných angličtinářů, kteří v roce 2016/2017 navštěvovali kurzy od Evropského centra jazykových zkoušek. Přišli sem sklidit plody své celoroční (a mnohdy i delší) práce v podobě certifikátů na úrovni KET, PET a FCE. Z našich studentů VOŠ  a SOŠ Březnice se slavnostního ceremoniálu účastnili Iva Borzyková, která získala osvědčení PET, odpovídající úrovni B1, a Pavel Soukal, který si jako jediný z přítomných přišel pro potvrzení o své jazykové úrovni B2, tedy pro FCE. Pavlovi Soukalovi jsem položila několik otázek.

Kde ses naučil tak dobře anglicky, Pavle?

No, na to je těžké odpovědět. Spousta lidí si myslí, že anglicky se lze naučit třeba pouze doučováním, ale on je to výsledek více faktorů a hlavně je to o tom chtít.

Jaké bys dal tipy lidem, kteří se chtějí v angličtině zlepšit?

Rozhodně nezoufat nad tím že se jim zpočátku nedaří, a zkoušet různé přístupy. Někomu pomůže sledovat filmy, někomu číst, ale co pomáhá většinou je mluvit. A nemusí se kvůli tomu nutně vycestovat, i když to je asi nejlepší, ono stačí komunikovat kdykoliv je příležitost. Já například jsem na základní škole mluvil s několika spolužáky o přestávkách pouze anglicky.

Pavle, je pravda, že jsi měl na základní škole v jednom roce z angličtiny čtyřku?

Ano, to pravda je bylo to v 5 třídě. A teď jak nad tím přemýšlím tak je docela vtipné, že za 4 roky jsem už byl jeden z nejlepších na škole.

A poslední otázka: co plánuješ se svou angličtinou dělat v budoucnu?

Tak určitě udělat zkoušky na C1. Pak určitě cestovat, tento rok by se mělo konat další setkání Erasmus+, takže toho bych rád využil, po škole asi někam vycestovat, uvidím, kam mě život zavede.

Mgr. Eliška Houzimová

18. 09. 2017    12:02
Sledujte nás na Facebooku. Sledujte nás na Instagramu.
Sledujte nás: