Ostatní akce

STUDENTKY VOŠ A SOŠ BŘEZNICE SE ZAPOJILY DO BOJE PROTI RAKOVINĚ

3 skupinky studentek 3. ročníku oboru Sociální činnost ve složení Terezie Hana Čedíková, Lucie Houdková, Andrea Lemperová, Anna Procházková, Andrea Sehnalová, Simona Vošahlíková, se ve středu 10. května 2017 zapojily do celorepublikové veřejné sbírky „Český den proti rakovině“, který pořádá Liga proti rakovině Praha.

3 skupinky studentek 3. ročníku oboru Sociální činnost ve složení Terezie Hana Čedíková, Lucie Houdková, Andrea Lemperová, Anna Procházková,  Andrea  Sehnalová, Simona Vošahlíková, se ve středu 10. května 2017 zapojily do celorepublikové veřejné sbírky „Český den proti rakovině“, který pořádá Liga proti rakovině Praha. 

Vydaly se prodávat žluté kvítky měsíčku lékařského v minimální hodnotě 20 Kč nejen na naší škole, zdejší základní škole, ale
i  do březnických a příbramských ulic. 

Podařilo se jim prodat celkem 414 ks kytiček a vybrat tak částku
9 089 Kč. Výtěžek sbírky je určen na výzkum a léčbu rakoviny, nádorovou prevenci, zlepšení vybavenosti onkologických léčeben a zkvalitnění života onkologických pacientů.

Cílem letošní sbírky bylo informovat veřejnost o prevenci nádorů hlavy a krku. 

Velký dík patří nejen všem dárcům, kteří zakoupením kytičky přispěli na dobrou věc, ale také všem studentkám, které sbírku organizovaly.

                                               Mgr. Jana Horníková

10. 10. 2017    19:23
Sledujte nás na Facebooku. Sledujte nás na Instagramu.
Sledujte nás: