Ostatní akce

Muzikál Čas růží

Dne 2.11 se konal výlet do Karlínského divadla na dlouho očekávaný muzikál Čas růží s hity Karla Gotta. Jeli nejen žáci, ale i učitelé a s nimi malí i velcí rodinní příslušníci.

Odjezd v půl páté z Březnice pokračoval zastávkami, kde se k nám připojili další účastníci. Po příjezdu do Prahy zbývalo už jen najít divadlo a nechat se pohltit skvostným interiérem a výkony herců. Představení začalo v sedm hodin, měli jsme skvělá místa na balkóně. I když jsem k výběru míst byla skeptická, výhled i akustika byla překvapivě skvělá. Všichni plni očekávání ztichli a už jen pozorovali jeviště. Zazněly známé skladby a jako vždy živý orchestr nezklamal. Atmosféra v celém hledišti utvářela mnohem silnější dojem, když se diváci přidali k zpěvu. Zakomponování písní do děje se doopravdy povedlo.

Příběh muzikálu nás přenáší do situace, kdy se mladík spolu se svými přáteli vloupá do domu starého pána kvůli cennému obrazu dívky se zlatou šálou. Jeho přátelé jsou na odchodu, a když se mladík chystá též odejít, přistihne ho starý pán, majitel domu, který ho však nepotrestá, nýbrž mu chce odvyprávět příběh o tom, jak se k onomu dílu dostal a kdo je na něm vyobrazen. Mladíkovi nezbývá nic jiného než si příběh vyslechnout. Tím se v ději přesouváme do dětských a dospělých let tohoto starce. Většina scén se odehrává v pouťovém prostředí, kde se vyskytuje mnoho zajímavých a stěžejních postav. V hlavních září Eva Burešová jako Aneta a Tomeš Roman jako Honza. Mohli jsme spatřit i Adélu Gondíkovou, která si zahrála tetu Anety, a sukničkářského strýce v podání Jiřího Langmajera. Při uvážení věku těch nejmenších musím podotknout, že předvedli úžasný pěvecký výkon a obdivuhodné ztvárnění rolí.

Za sebe mohu s jistotou říci, že jsem byla z představení mile překvapena, hra se mi velice líbila a inspirovala mne k další návštěvě Karlínského divadla.

Aneta Červená 2.AV

(oficiální foto muzikálu by David Kraus: www.hdk.cz)

08. 11. 2017    20:41
Sledujte nás na Facebooku. Sledujte nás na Instagramu.
Sledujte nás: