Zahraniční zájezdy

Portugalsko - Erasmus+

Nezapomenutelné zážitky z Portugalska mají Klára, Monika a Tadeáš:

Portugalsku se mi moc líbilo. Dělali jsme spoustu aktivit, např. workshopy nebo jsme tancovali se seniory. Byli jsme i v Portu, to je překrásné město. A aby toho nebylo málo, vzali nás i k oceánu. To byl nezapomenutelný a hlavně nepopsatelný zážitek. Co se týče angličtiny, tak ze začátku to bylo pro mě těžší, ale jak jsme se více poznali, tak jsem se trochu víc rozpovídala. Má hostitelská rodina byla moc fajn a nemůžu si na nic stěžovat. Shrnula bych to asi tak, že jsem získala mnoho nových přátel a zkušeností během toho týdne.

 

Monika

 

Prvně mě v Portu uchvátilo poloprázdné letiště. Lidé jakoby zde vůbec neexistovali, objevovali se vždy jen zřídka. Po několikahodinovém čekání jsme byli převezeni do našeho hostitelského města- S. Joao da Madeira. Město naskytlo pohled za tmy, poněvadž jsme dorazili poměrně pozdě. Hostitelské rodiny se nás ujaly a počal týdenní pobyt mimo rodnou zem. V podobě her, workshopů a interaktivních přednášek jsme se seznámili s žáky ze zemí cizích, konkrétně Rakouska, Španělska, Portugalska, Řecka a Itálie. Zábava na každém rohu, veliké pohoštění portugalských hostitelských rodin a mnoho zážitků udělalo tento pobyt nezapomenutelným.

Tadeáš

 

Portugalsko, jeden ze států, kam jsem se chtěla podívat. A díky Erasmu+, našemu učitelskému sboru a samozřejmě i škole se mi to povedlo. Jsem velmi ráda, že jsem měla takovou možnost, dostalo se mi mnoho zkušeností a nový mezinárodní okruh přátel plus jsem ještě mohla poznat novou kulturu a krásná města, například Porto. Porto je opravdu krásné město s různými stavebními slohy a s mnoha mosty... Nejkrásnější zde však byla návštěva oceánu. Toto byl rozhodně nezapomenutelný zážitek. A navíc jsem tam mohla být se skvělými lidmi. Dále S Joao de Madeira, město jako u nás, ale s úplně jiným nádechem. A lidé? Ti jsou opravdu úžasní, každý je tam přátelský a velmi pohostinný. Určitě bych se tam chtěla znovu podívat a opět si to takto užít.

 

Klára

17. 04. 2018    13:45
Sledujte nás na Facebooku. Sledujte nás na Instagramu.
Sledujte nás: