Zahraniční zájezdy

Portugalsko - Erasmus+

Erasmus + otevírá brány Portugalska březnickým středoškolákům

 

   První pracovní pobyt v rámci projektu Erasmus + „Creative Paths for Young Social Entrepreneurs“ (Kreativní cesty pro mladé podnikatele v sociální oblasti) absolvovala skupina vybraných středoškoláků a 2 vyučujících, Oldřich Motáň a vedoucí koordinátorka projektu Simona Luftová. V třetím březnovém týdnu jsme se letecky vypravili do portugalského města Sao Joao da Madeira.

   Hned první pracovní den po přivítání na hostitelské škole Escola Sede Basica e Secundaria Dr. Serafim Leite, po prohlídce školy a seznamovacích aktivitách, se všechny týmy z Itálie, Řecka, Španělska, Rakouska, Portugalska a ČR pustily do projektové práce. Nejdříve každá skupina prezentovala svoji školu, město a zemi.  Po obědě byl workshop zaměřený na tvorbu a význam podnikatelského plánu a dále následovala návštěva univerzity třetího věku Rotary Senior University.  

   Úterý bylo ve znamení celodenní návštěvy nedalekého a architektonicky velmi zajímavého města Porto, které je světově proslavené nejen svým silným vínem, fotbalovým klubem, ale také výrobou korkových zátek.

   V dalších dnech nás čekala návštěva horského přírodního parku Passadicos do Paiva, společná večeře žáků a jejich hostitelských rodin ve škole a další práce ve workshopech např. ICT, podnikatelský. Zajímavá byla také prezentace sociální organizace Ecos Urbanos

a návštěva místního domova seniorů, kde každý zahraniční tým měl připravenou jednu tvořivou aktivitu pro občany právě tohoto domova. V závěru pobytu jsme se v divadle setkali s Američanem Markem, jedním ze zakladatelů společnosti Red Nose (Červený nos) – klauni v nemocnicích. Seminář byl nejen velmi poučný, ale i zábavný.

   Týden utekl jako voda a byl tu čas loučení a pak už jen zabalit kufry a vyrazit směr letiště.

Věřím, že si každý užil tuto zahraniční zkušenost, ostatně, přečtěte si i postřehy našich žáků.   

 

                                                                                                              Oldřich Motáň   

17. 04. 2018    14:08
Sledujte nás na Facebooku. Sledujte nás na Instagramu.
Sledujte nás: