Soutěže

Jízdy zručnosti na traktoru

Dne 18. dubna 2018 se žáci třetího ročníku oboru agropodnikání z VOŠ SOŠ Březnice, Jan Marek a Martin Brůžek, zúčastnili jízdy zručnosti s traktorem v Blatné.

 

Soutěžící měli za úkol projet traktorem Zetor s přívěsem vyznačenou trasu. Souprava byla připravena v prostoru startu, nastartovaná a zajištěná ruční brzdou.

Soutěžící na pokyn rozhodčího zmáčkne stopky, nasedne do traktoru, odbrzdí soupravu a vyjede z prostoru startu, projede pravoúhlou zatáčku, přejede lávku PP kolem traktoru, projede osmičkou, pravoúhlou zatáčku, lávku LP kolem traktoru, projede slalomem, přistaví přívěs k rampě, počká na odměření a pokyn rozhodčího, zataví na přesnost, z tohoto místa zacouvá s přívěsem do garáže. Po vyjetí z garáže projede úvozem a jízdu končí v prostoru startu, kde musí předními koly traktoru zastavit na vyznačeném místě a zabrzdit traktor ruční brzdou.

Čas stanovený na projetí trasy je stanoven na osm minut

Již od rána soutěž doprovázelo krásné počasí. Ve školní jídelně bylo připraveno občerstvení a poté si soutěžící losovali pořadová čísla. Každé stanoviště mělo svého učitele z řad mistrů odborné školy a pedagogického doprovodu žáků. My jsme sice letos žádné cenné kovy nepřivezli, ale i tak to pro nás byla zajímavá zkušenost a věříme, že příští rok to „cinkne“.

M. Brůžek, 3. AV

09. 05. 2018    11:16
Sledujte nás na facebooku
Sledujte nás: