Ostatní akce

Florbal

Naši studenti opět rozdrtili Blatnou ve florbale.

Přátelské utkání s Blatnou…

 

Minulý rok jsme měli možnost utkat se s blatenským internátem ve volejbale. Přátelské utkání jsme vyhráli a nyní, když se rok s rokem opět sešel, sešly se naše internáty také. Tentokrát se hrál florbal a musím uznat, že zápas se vskutku povedl.

 

Celkově se hrály tři hry, skoro u každé by se dalo napětí přímo krájet a o emoce také nouze nebylo.

První hra byla poklidnější a vyrovnaná. Oba týmy si krásně nahrávaly, vše vypadalo uhlazeně a  čistě. Březnice vyhrála se skórem 5:4.

 

Druhá hra se začala nést v trochu napjatějším duchu, březnický tým si ale díky výhře připadal natolik povýšený, až se stalo neštěstí. Blatná začala pomalu přeměňovat skóre druhé hry ve svůj prospěch, a tak se stalo, že z jasné výhry 3:0 vykouzlila Blatná krásnou remízu. U té to však nezůstalo. Góly padaly dále, březnický tým se tím dostal pod velký tlak a fanoušci se měli na co dívat. Zvláště u konce, kdy byla možnost vidět i menší výměnu názorů v podobě strkanice. Druhá hra skončila výhrou Blatné 7:3.

 

A hurá do finále. Na hry bylo vyrovnáno, oba týmy byly plné adrenalinu, hrozilo, že se přátelská hra zvrhne v bitevní vřavu a málem se povedlo. Blatná vsadila první gól. Poté dlouhou chvíli nikdo gól nedal. Na hráčích již byla vidět únava, stejně se ale nevzdávali. Březnický tým se postupně začal dostávat do vedení, až se situace vyostřila na sprostá slova a sem tam pár strkanic. Překvapivě třetí hra skončila remízou a přišel čas na střílení na bránu. Situace byla napjatá, ale štěstí stálo na naší straně. Lukáš Dovjak se trefil a pomohl nám k vítěznému gólu. Březnice nakonec vyhrála s krásným skóre 3:1.

 

Ale takto by to nešlo nechat, florbal je sport a sport je to přátelský. Tudíž se hráči navzájem omluvili za nehezké chování a všichni mohli poté odcházet s úsměvem na tváři.

 

Děkujeme vychovatelům a hráčům Březnice i Blatné za krásné zpříjemnění večera. Moc se těšíme, až se všichni znovu sejdou na další „přátelák“.

 

                                                                                                                      Dominik Kuznik  4.AV

 

23. 11. 2015    18:15
Sledujte nás na Facebooku. Sledujte nás na Instagramu.
Sledujte nás: