Ostatní akce

Český den proti rakovině

Studenti VOŠ a SOŠ Březnice se zapojili do sbírky "ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ"

Studenti VOŠ a SOŠ Březnice se zapojili do sbírky "ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ"

Čtyři skupinky studentů 3. ročníku oboru Sociální činnost, Alžběta Matoušková, Lukáš Novotný, Tereza Ovsíková, Aneta Teifertová, Jitka Kosová, Vladimíra Slavíčková, Kristýna Morkusová a Petra Ridzáková, se ve středu 13. května 2015 zapojily do celorepublikové sbírky „Český den proti rakovině“, který pořádá Liga proti rakovině Praha.

Studenti se vydali prodávat žluté kvítky měsíčku lékařského v minimální hodnotě 20 Kč nejen na naší škole, zdejší základní škole, ale i  do březnických, blatenských a příbramských ulic.  Podařilo se jim prodat celkem 543 ks kytiček a vybrat tak částku 11 777 Kč (vybráno o 917 Kč navíc). Výtěžek sbírky je určen na výzkum a léčbu rakoviny, nádorovou prevenci, zlepšení vybavenosti onkologických léčeben a zkvalitnění života onkologických pacientů.

Cílem letošní sbírky bylo informovat veřejnost o prevenci nádorů reprodukčních orgánů - gynekologické nádory u žen a rakovina varlat u mužů.

Velký dík patří nejen všem dárcům, kteří zakoupením kytičky přispěli na dobrou věc, ale také všem studentům, kteří sbírku organizovali.


Mgr. Jana Horníková

30. 11. 2015    22:35
Sledujte nás na Facebooku. Sledujte nás na Instagramu.
Sledujte nás: