Zahraniční zájezdy

Vánoční Drážďany

V pondělí dne 10. 12. 2015 vyjeli studenti VOŠ a SOŠ Březnice na poznávací zájezd do Drážďan, spojený s návštěvou vánočních trhů, aby tam načerpali úžasnou vánoční atmosféru a poznali hlavní město Saska.

V pondělí dne 10. 12. 2015 vyjeli studenti VOŠ a SOŠ Březnice na poznávací zájezd do Drážďan, spojený s návštěvou vánočních trhů, aby tam načerpali úžasnou vánoční atmosféru a poznali hlavní město Saska. Během cesty byli seznámeni s historií Saska, Drážďan i s jejich památkami. Všem účastníkům byly rozdány mapky, aby se mohli lépe orientovat. V letošním roce se koná v Drážďanech celkem 11 vánočních trhů.

Autobus nás dovezl až ke Zwingeru, světoznámé a slavné obrazárně. Průvodcovství jsem se tentokrát ujala já, protože Drážďany dobře znám. Ukázala jsem studentům saskou státní operu Semperoper, dále jsme se prošli k Rezidenčnímu zámku a ke Grünes Gewölbe, kde se nachází historické klenoty země. Poté jsme si prohlédli nově zrekonstruovaný chrám Frauenkirche. Účastníci se zde dozvěděli spoustu zajímavých věcí z historie i současnosti.

Následoval volný rozchod a návštěva jak historického vánočního trhu, tak i dalších okolních vánočních trhů nacházejících se na náměstí Neumarkt i Altmarkt. Na náměstí Altmarkt se koná letos již po 581. historický a oblíbený „Striezelmarkt“. Byli jsme uneseni překrásnou a bohatou vánoční výzdobou a širokou nabídkou prodejních stánků, kde bylo nabízeno mnoho řemeslných výrobků ze dřeva, ze skla, ze železa, apod. Také zde bylo hojně stánků s občerstvením, kde jste mohli ochutnat německé svařené víno „Glühwein“, grilované klobásky, pečené kaštany, či restované žampiony. Komu byla zima, mohl se občerstvit v okolních obchodních domech a zajít si třeba na kávu a ochutnat tradiční drážďanskou štolu.

Jakmile se přiblížil večer a začalo se stmívat, byla všechna ta osvětlená krása ještě nádhernější. Nikomu se nechtělo jet domů. Sešli jsme se opět před Zwingerem a šli jsme k autobusu plni příjemných dojmů z nádherně prožitého odpoledne na vánočním trhu. Slíbili jsme si, že se příští rok zase někam vydáme.

Alice Fořtová

16. 12. 2015    13:37
Sledujte nás na Facebooku. Sledujte nás na Instagramu.
Sledujte nás: