Zahraniční zájezdy

Anglie - jazykově-poznávací zájezd

Studenti 3. a 4. ročníků naší školy využili možnost zúčastnit se poznávacího pobytu ve Velké Británii, který se uskutečnil ve dnech 22.11.-28.11.2015. Tento pobyt byl financován MŠMT dle výzvy č. 56 a realizován v rámci operačního programu „Vzdělávání pro konkurenceschopnost a projektu „Zlepšujeme komunikaci“.

Studenti VOŠ a SOŠ Březnice navštívili Anglii

Studenti 3. a 4. ročníků naší školy využili možnost zúčastnit se poznávacího pobytu ve Velké Británii, který se uskutečnil ve dnech 22.11.-28.11.2015. Tento pobyt byl financován MŠMT dle výzvy č. 56 a realizován v rámci operačního programu „Vzdělávání pro konkurenceschopnost a projektu „Zlepšujeme komunikaci“.

Cílem tohoto projektu bylo jednak krátkodobé, ale intenzivní studium anglického jazyka, dále poznávání britského způsobu života, jeho tradic a zvyků přímo v hostitelských rodinách, seznamování se s významnými památkami a místy, které se zapsaly do historie dnešní Anglie a v neposlední řadě i objevování jejích přírodních krás.

Program byl následující:

  1. den – Odpoledne odjezd do školy, noční přejezd přes Holandsko, Belgii a Francii
  2. den – noční příjezd do Calais, nalodění na trajekt, v časných ranních hodinách příjezd do Doveru, přejezd do Londýna. Londýn – prohlídka města - přes WestminsterBridge k budovám Parlamentu(Big Ben, Westminster Tower) a WestminsterAbbey(místo korunovací a  odpočinku britských panovníků, místo svatby prince Williama a  Kate), přes vládní čtvrť WhiteHall kolem Downing Streetoficiální rezidence britského ministerského předsedy), přes HorseGuardParade a  St. James ́s Park k Buckinghamskému paláci(oficiální sídlo britského panovníka). Trasa pokračovala přes náměstí Trafalgar Square s  pomníkem admirála Nelsona a  Národní galerií (obrazy např. od  Raffaela či Rembrandta), dále pak přes Piccadilly Circusse sochou Erose, na Leicester Square,které je vstupní branou do Čínské čtvrtia Soho, projížďka na London Eye, návštěva 4D kina v London Eye(135m vysoké ruské kolo, odkud je nádherný výhled na celý Londýn).

Odjezd do Lancingua ubytování do rodin.

3. den – odjezd do školy ve Worthingu – výuka, odpoledne Brighton, jedno z nejkrásnějších a nejpopulárnějších přímořských měst, kulturní, umělecké a  sportovní centrum celé jižní Anglie, RoyalPavilion - královský palác v orientálním stylu, TheLanes - čtvrť středověkých uliček, SeaLife Centre- akvárium s mnoha druhy mořských ryb a živočichů (skleněný tunel se žraloky), PalacePier- přístavní molo a pobřežní promenáda, oblázková pláž.

Večer návrat do rodin.

4. den – odjezd do přístavu Portsmouth, námořní základny Velké Británie, Královské námořní muzeum, historické doky s budovami z 18. stol., prohlídka historické lodi HMS Victory (vlajková loď lorda Nelsona z  bitvy u  Trafalgaru), projížďka podél přístavu motorovou lodí „Waterbus“ s výkladem v angličtině, návrat do Worthingu, prohlídka města.

Návrat do rodin.

5. den – odjezd do školy ve Worthingu, dopoledne výuka, odpoledne odjezd na křídové útesy SevenSisters, což je skupina křídových útesů, které jsou součástí národního parku SevenSisters Country Park na jižním pobřeží Anglie v hrabství Východní Sussex mezi městy Seaford a Eastbourne.

Úžasné počasí, při kterém bylo možno pořídit řadu krásných fotografií.

6. den – rozloučení s hostitelskými rodinami a odjezd do Londýna. Opět bohatý a náročný program:

Katedrála sv. Pavla - je druhá největší církevní stavba Evropy, postavená v renesančním a barokním stylu. Zde se konají různé národní ceremonie. Svůj pohřeb zde měli např. lord Nelson, vévoda Wellington nebo Winston Churchill, svatbu pak např. v roce 1981 princ Charles a princezna Diana.

Millenium Bridge – most Tisíciletí, postavený nad řekou Temží teprve nedávno, v r. 2000. Most obklopuje spousta pamětihodností – na jedné straně katedrála sv. Pavla, na druhé straně galerie TateModern, kde jsme si mohli prohlédnout zdarma výtvarná díla vzniklá po r. 1900.

Shakespearovo divadlo Globe – jeho přesná replika, která byla postavena ke konci 20. století. Probíhá zde každoročně letní sezóna Shakespearových děl a je zde největší trvalá Shakespearova výstava na světě.

Křižník Belfast – HMS Belfast – je to křižník britského válečného námořnictva Royal Navy, který se zapojil do bojů 2. světové války. V současnosti je zakotven na řece Temži poblíž Tower Bridge a slouží jako muzeum.

Tower Bridge – zvedací most v Londýně nad řekou Temží.

Towerof London – procházka kolem sloužila jako pevnost, zbrojnice, pokladnice, mincovna, palác, místo poprav, observatoř, útočiště a vězení především pro vězně z vyšších vrstev. V současné době jsou zde uchovávány korunovační klenoty, obrovská sbírka zbraní a jiné zajímavé exponáty.

Prohlídka panoramatu moderních budov se zažitým pojmenováním Sharp, Phone, Gherkin, Grater (ostrý, telefon, okurka, struhadlo)

Následoval odjezd lodí po Temži do Greenwiche k 02 Aréně.

Prohlídka 02 Arény a okolních moderních budov.

Večerní odjezd z Londýna do Doveru.Nalodění na trajekt a přejezd do Calais.

7. den – noční příjezd do Calais, noční přejezd přes Německo domů. Odpolední návrat do Březnice.

Je úžasné, že studenti měli možnost navštívit Velkou Británii a komunikovat v angličtině a také mohu konstatovat, že tuto možnost stoprocentně využili. Domů si přivezli spoustu nových zážitků a zkušeností, které ovšem budou moci využít při maturitních zkouškách, které je čekají na jaře příštího roku.

Níže si můžete přečíst jejich vlastní dojmy a postřehy z pobytu v Anglii.

Zapsala: Alice Fořtová

 

„Se školou jsme byli účastníky jazykového kurzu v Anglii, kde jsme si mohli prohlédnout jedny z největších a nejznámějších památek Anglie, jako například Big ben, budovu parlamentu nebo Tower Bridge. Také jsme navštívili jiná zajímavá města. Byli jsme ubytovaní v anglických rodinách, kde jsme večeřeli, trávili večery a spali. S rodinou jsme byli spokojeni a dost rozdílů nás překvapilo. Dva dny jsme byli na vyučování, kde jsme dělali různé úkoly v angličtině a naučili se nová slova. Všichni jsme si moc oblíbili obchodní dům Poundland, kde je vše za 1 libru.“

Josef Bouše, 3. AV

„V Anglii bylo super. Viděli jsme Big Ben, London Eye, Buckinghamský palác, několik výstav a podobně. Asi nejvíce mě zaujaly vápencové útesy Sedm sester. Rodina, ve které jsme byli ubytováni, byla moc fajn, a když už jsme se tam museli občas chvíli učit, tak to také nebylo tak hrozné.“

David Prokeš, 3. AV

„Byl to krásný týden, opravdu jsem si užil jízdu trajektem. Anglie má velice krásnou krajinu např. Seven Sisters. Londýnská atmosféra nás doslova pohltila.“

Petr Veselý, 3.AV

 

 

17. 12. 2015    11:59
Sledujte nás na facebooku
Sledujte nás: