Soutěže

První místo v soutěži MISS Panenka Junior pro žákyni VOŠ a SOŠ Březnice

„Adoptuj panenku a zachráníš dítě“

 

Tento rok proběhl pod záštitou organizace UNICEF a Středočeského kraje 4. ročník soutěže pro žáky základních a středních škol Středočeského kraje MISS Panenka Junior. Tato soutěž navazuje na projekt UNICEF ČR „Adoptuj panenku a zachráníš dítě“ a zapojit se do ní mohou základní školy, střední školy a instituce péče o děti ve Středočeském kraji. Každá panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna). Cena jedné panenky je 600 Kč, což odpovídá nákladům na očkování pro jedno dítě. Každá panenka poté bude nabídnuta k adopci na e- shopu UNICEF a pomůže zachránit jeden dětský život.

Do této soutěže se zapojilo i našich 9 žákyň z prvního, druhého a třetího ročníku oboru sociální činnost. Hlasováním na úrovni naší školy jsme společnými silami vybrali 4 panenky, které jsme poslali do UNICEF ČR. Celkem se letos sešlo z celého Středočeského kraje 63 ručně šitých panenek a ve veřejném hlasování byla vybrána první tři místa. Panenka Lily naší žákyně Lenky Sukové z 2.BS vyhrála první místo, což pro nás všechny byla úžasná zpráva! Na obrázku je panenka Lily v levém dolním rohu.

Lence velmi gratulujeme a děkujeme nejen jí, ale i všem zúčastněným žákyním, že podpořily dobrou věc a reprezentovaly naši školu. Je potěšující, že i v tomto neobvyklém a náročném školním roce se naši žáci a žákyně s nadšením vrhají do dobrovolných aktivit a chtějí pomáhat!

 

Se všemi našimi panenkami se můžete potěšit zde

 

Mgr. Iva Šmatláková

učitelka odborných předmětů

VOŠ a SOŠ Březnice

24. 05. 2021    14:34
Sledujte nás na Facebooku. Sledujte nás na Instagramu.
Sledujte nás: