Exkurze, praxe

Atmosféra Bohnic na vlastní kůži

„Pojedeme do Bohnic." „A koho si tam asi nechají?" Asi takhle vypadala chvíle, kdy jsme se dozvěděli, že se dne 7. 4. 2016 vypravíme spolu se třídou 2.BS a paní učitelkou Novotnou a Horníkovou na exkurzi do pověstmi opředené Psychiatrické nemocnice v Praze - Bohnicích.

S velkým očekáváním jsme dorazili k branám nemocnice, kde se nás ujala naše "1. průvodkyně" - sociální pracovnice z oddělení zdravotně-sociální péče. Seznámila nás s chodem oddělení a následně nás i po tomto oddělení provedla. V průběhu prohlídky ochotně zodpovídala všechny naše zvídavé dotazy. Velice nás zde také zaujal příběh o pávovi, který přilétl na zahradu tohoto oddělení neznámo odkud a nyní dělá společnost a vlastně i terapii klientům na tomto pavilonu.

Naší druhou zastávkou bylo Dětské psychiatrické oddělení, kde jsme si prohlédli místnost určenou pro skupinovou terapii dětí a mladých lidí, kteří jsou na toto oddělení umístěni. Zde nás naše "2. průvodkyně" seznámila nejen s chodem a aktivitami tohoto oddělení, ale i pro nás zajímavými příběhy dětí a mladistvých, z jakého důvodu sem byli umístění apod. Z důvodu ochrany práv nezletilých pacientů jsme bohužel neměli možnost nahlédnout do pokojů, ani přihlížet aktivitám a terapii.

Poslední zastávkou naší exkurze byla Socioterapeutická farma, kde jsme si mohli prohlédnout nejrůznější zvířata, která se využívají k terapii pacientů.

Přestože všechna naše očekávání nebyla naplněna, exkurze byla vítaným oživením teoretické výuky. Doufáme, že v budoucnu budeme mít ještě možnost navštívit i jiná oddělení psychiatrické nemocnice, a to zase jako návštěvníci a nikoliv jako pacienti.

 

Za třídu 3.BS, obor Sociální činnost Ivana Borzyková

 

18. 04. 2016    12:05
Sledujte nás na facebooku
Sledujte nás: