Ostatní akce

Světová premiéra nové divadelní hry!

Studentská divadelní skupina konečně uvedla svou novou divadelní hru!

I PUŠKIN TANČIL ROCK´N´ROLL

Ve čtvrtek 9.6.2016 se konala v sále KD v Březnici „světová premiéra“ divadelního představení s názvem I Puškin tančil rock´n´roll. Není bez zajímavosti, že autorem i producentem hry je studentská divadelní skupina VOŠ a SOŠ Březnice pod vedením učitelky p. Mgr. Elišky Houzimové.  Dopoledne měli možnost shlédnout představení žáci ZŠ Březnice a studenti VOŠ a SOŠ Březnice, večerní představení bylo určeno široké veřejnosti.

A o čem se v představení jednalo?  Byla to autorská komedie z konce 50. let, která nám věrohodně a vtipně přiblížila atmosféru tehdejší doby jak v prostředí školních lavic, tak i v prostředí rodinného i profesního života, podřizujícího se přísnému totalitnímu režimu. Doby, kterou současná mladá generace nezažila a možná ji ani nezná z vyprávění svých dědečků a babiček.

Dějové situace se vtipně střídají a stejně hbitě se i mění divadelní scéna za doprovodu dobové hudby, která vystihuje náladu i atmosféru této doby.

Jednotlivé postavy jsou vylíčeny s lehkou nadsázkou, která umocňuje komičnost a absurditu daného období. Celé nastudování i choreografie hry působí naprosto přirozeně a může s úspěchem konkurovat profesionálnímu divadlu.

Je nutno konstatovat, že se studentům a p. učitelce Houzimové podařilo opravdu vynikající dílko, které překvapilo svou úrovní a kvalitou a které by mělo oslovit i další obecenstvo, nejen to březnické.

Alice Fořtová

 

21. 06. 2016    21:15
Sledujte nás na Facebooku. Sledujte nás na Instagramu.
Sledujte nás: