Besedy, přednášky, semináře

Přednáška

Dne 4.11.2016 se na SOŠ a VOŠ v Březnici uskutečnila interní přednáška na téma „Krizová intervence“, pozvání přijala paní Houdková, která působí na zdravotnické záchranné službě Jihočeského kraje. Setkání proběhlo v sále školy a bylo určeno pro místní studenty a pedagogy.

Cílem přednášky bylo poukázat na krizové situace, které mohou nastat, patří k životu a mohou se týkat všech jeho oblastí. V krizové intervenci se jedná o způsob pomoci v takové životní situaci, kde vlastní zdroje zasažených pro zvládání zátěže již nedostačují. Nejen že jsme se dozvěděli, jak postupují v poskytování pomoci kvalifikovaní odborníci, ale zajímavým bylo také zjištění, jakým způsobem může pomoci každý z nás při setkání s životně náročnou událostí. Krize je normální reakce na nenormální situaci a je důležité, aby si lidé uvědomili, že požádat o pomoc kvalifikovaného pracovníka není známkou jejich slabosti.

Přednáška byla jistě pro všechny zúčastněné velkým přínosem, a přestože téma naší diskuze nebylo nijak pozitivní, vládla v místnosti příjemná atmosféra.

Za toto setkání patří všem, kteří se na něm podíleli, velké poděkování.

Veronika Razimová, 3.DV

16. 11. 2016    12:59
Sledujte nás na Facebooku. Sledujte nás na Instagramu.
Sledujte nás: