Besedy, přednášky, semináře

PŘEDNÁŠKA O PORUCHÁCH PŘÍJMU POTRAVY

Dne 9.11.2017 se konala přednáška paní doktorky Hany Janata ze Státního zdravotního ústavu na téma „poruchy příjmu potravy“.

Přednáška pojednávala o poruchách známých, např. anorexie či bulimie, i těch méně zmiňovaných, jako je například bigorexie, což je závislost na získávání svalové hmoty. K těmto poruchám nejčastěji dochází kvůli psychickým problémům nebo nízkému sebevědomí.

Nechyběly ani příklady ze života. I sama přednášející hovořila o tom, že málem propadla anorexii kvůli vlivům okolí.

Došli jsme k závěru, že bychom si měli nejprve uvědomit, jaké následky může mít naše kritika ostatních lidí, ať už jsou jacíkoliv.

Nikola Vobroučková, Ilona Sedláková 3.AV

Dne 9. 11. 2017 se na naší škole VOŠ a SOŠ Březnice konala přednáška o poruchách příjmu potravy pro 3. ročník. Paní doktorka měla připravenou prezentaci, kterou nám promítala na plátno. Hovořila o případech, které zná z praxe, o svých zkušenostech a poskytla nám mnoho informací. Přiblížila nám pojmy jako je anorexie, bulimie, ale i ortorexie nebo bigorexie. Jde o přehnané nabírání svalové hmoty a posedlost zdravou výživou. Popsala nám projevy, průběh a následky nemoci. Informace, že 1 anorektička ze 3 zemře, je hrozná. Více poruchami trpí dívky, ale ani chlapcům se nevyhýbá. Celý problém začíná v hlavě, třeba jen díky malé poznámce od rodinných příslušníků nebo kamarádů. Nikdo si svou nemoc nepřizná. Porušení jícnu při zvracení u bulimie může vést až k rakovině. Před koncem přednášky nám lektorka rozdala letáčky ohledně cukru v potravinách, anorexii a výživě.

            Osobně se mi přednáška líbila, jen paní doktorka mluvila velmi tiše a monotónně. Přišlo mi, že prezentace byla připravena pro nižší ročník.

Zuzana Langerová (3.BS)

 

15. 12. 2017    13:15
Sledujte nás na Facebooku. Sledujte nás na Instagramu.
Sledujte nás: