Besedy, přednášky, semináře

Strategie učení

V pátek 2. března 2018 se uskutečnila interaktivní přednáška o tom, jak se efektivně připravovat do školy, jinými slovy "jak se učit".

Strategie učení na VOŠ a SOŠ Březnice

V pátek 9. 3. 2018 se pro obě třídy prvního ročníku střední školy uskutečnila přednáška o tom, jak se správně učit. Paní přednášející PhDr. Mgr. E. Burdová, MBA nám otevřela oči velmi poutavou a chvílemi i zábavnou nápovědou, jak to udělat, abychom ve škole byli co nejúspěšnější. Tak předně je dobré do školy chodit a je nutno dávat při hodinách pozor, protože tak si odneseme nejvíce. Dále jsme se seznámili s pravidly „5P“. Z nich je nejdůležitější pravidlo pauza. To znamená, že je důležité si dávat pravidelné pauzy mezi učením. Dále je potřeba mít vlastní stůl na učení, na kterém je dobré udržovat čistotu a pořádek. Paní přednášející nám vyprávěla o svých zkušenostech, o tom, jak jí kdysi jeden profesor řekl, ať se v rámci pauzy proběhne mezi paneláky. A tím se dostala k tomu, že je potřeba mít v místnosti čerstvý vzduch. Po malé diskuzi jsme se dostali k tématu, co dělat, když mám „okno“. Tady jsme dostali radu, kterou někteří z nás slyšeli velmi neradi, a to, že není dobré se učit na námi oblíbených energetických nápojích, protože jsou založeny na principu rychlých cukrů, a když odezní nápoj, vypaří se i učení. Okno je spojené s naší nervozitou, je tedy potřeba se uklidnit. To můžeme udělat tak, že se přeneseme v mysli na nějaké klidné místo, ale nesmíme tam zůstat moc dlouho, abychom stihli napsat test. Na závěr besedy jsme si vyplnili test, na jehož základě jsme zjistili, který typ učení je přímo pro každého z nás nejefektivnější. 

Přednáška byla velmi zajímavá a poučná a všichni nyní věříme, že když víme, jak na to, tak nám to půjde o mnoho lépe a výsledky se brzy dostaví.

 

A. Podskalská a E. Maradová

1.AS VOŠ a SOŠ Březnice

20. 03. 2018    08:34
Sledujte nás na Facebooku. Sledujte nás na Instagramu.
Sledujte nás: