Soutěže

1. ročník soutěže oboru sociální činnost

Dne 19. 4. 2018 se nás 6 studentek z 2. BS Vyšší odborné a Střední odborné školy Březnice vydalo na soutěž v oboru sociální činnost do Nymburka.

Plné školní auto vyrazilo v 6.15 hodin od budovy školy směr Rožmitál p. Tř., Příbram, Praha, Nymburk. Cesta byla poměrně náročná, neboť již v Praze nás postihly velké kolony, a tak jsme nabraly zpoždění. Cestou jsme se připravovaly na své prezentace. Nakonec jsme přijely včas, pan řidič nás dovezl v pořádku na místo ještě před devátou hodinou. Soutěž pořádala Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná zdravotnická škola Nymburk. Po příjezdu jsme se odebraly do třídy, kde soutěž probíhala. Odložily jsme si věci, vylosovaly jsme si pořadí a paní učitelka nahrála prezentace do počítače. Naši školu reprezentovaly tři dvojčlenné týmy. Po celou soutěž nás doprovázela smůla. Technika fungovala špatně a my se bály, že to bude fiasko. Navíc jsme celou soutěž naší prezentací zahajovaly, tudíž tréma byla veliká. Naše prezentace se týkaly muzikoterapie, canisterapie a jeden tým představoval skauting v ČR. Od pořádající školy bylo velmi milé, že pro soutěžící připravila i malé občerstvení. Po skončení prezentací následovalo vyhlášení výsledků. První místo obsadily dívky z Mladé Boleslavi, které měly krásně zpracované téma reminiscence, druhé místo patřilo našemu týmu s canisterapií a třetí místo obsadila škola z Berouna.

Po předání cen jsme se ještě na památku před školou vyfotily a vydaly se k autu, které na nás již s panem řidičem čekalo nedaleko školy. Zpáteční cesta již ubíhala mnohem rychleji, během cesty jsme si ukazovaly své ceny a upomínkové předměty, které jsme dostaly za úspěch i za účast v soutěži. I přesto, že jsme se ne všechny ocitly na pomyslných stupních vítězů, pro nás byla soutěž přínosem, minimálně v tom, že již víme, jak prezentace pro příště pojmout a v čem se můžeme dále zlepšovat.

Tímto bychom chtěly poděkovat paní učitelce Horníkové za to, že nás do soutěže přihlásila, dále paní učitelce Fejtové Krajské, která nám poskytla důležité informace a fotografie, které jsme v prezentacích použily. A nejvíce paní učitelce Kocíkové, která s námi cestu do Nymburku absolvovala a během celé soutěže pro nás byla velkou oporou.

 

                                                                            Eliška Machová a Natálie Likavcová, 2. BS

25. 05. 2018    16:47
Sledujte nás na Facebooku. Sledujte nás na Instagramu.
Sledujte nás: