Besedy, přednášky, semináře

První pomoc

Návštěva profesionálního záchranáře u nás ve škole

 

V úterý 2. dubna mezi nás podruhé zavítal pan Jakub Labuda, profesionální záchranář, aby nás seznámil s praktickými postupy a zásadami první pomoci. Při svém minulém vystoupení, které proběhlo o měsíc dříve, nás velmi poutavým způsobem provedl svou profesí. Např. tím, co musí záchranář umět, jaké potřebuje pro svoji práci vzdělání, jak je u nás organizována záchranná služba, jak probíhá výjezd vozu záchranné služby s lékařem nebo bez lékaře, s čím se může záchranář na výjezdu setkat, co se děje, když vytočíme číslo 155 či jak pracuje dispečink. Bylo to velmi zajímavé.

Proto jsme se velmi těšili na jeho druhou návštěvu, a nebyli jsme zklamáni, naopak. Pan Labuda nás provedl základními postupy a úkony při provádění první pomoci včetně praktických ukázek na figuríně. Na závěr se s námi podělil o několik zážitků ze své práce, které si velmi váží, a svým zaujetím nám to i dokázal.

Pro nás byla jeho návštěva velice poučná a přínosná, i když doufáme, že to, co jsme se dověděli a naučili, nebudeme muset nikdy použít.

 

                                                                                                          Žáci 1. AS

17. 05. 2019    15:11
Sledujte nás na Facebooku. Sledujte nás na Instagramu.
Sledujte nás: