Soutěže

J. A. Komenský na dálku

Vzpomínáme na „Učitele národů“ i na dálku.

 

Ani v distančním vzdělávání žáci VOŠ a SOŠ Březnice nelení a aktivně se zúčastňují různých soutěží. Tentokrát se jednalo o soutěžní kampaň Národního pedagogického muzea a knihovny Jana Amose Komenského pro žáky základních a středních škol „Komenský do tříd“, která provází Národní oslavy výročí J. A. Komenského. Dne 15. listopadu 2020 si celý národ připomínal 350. výročí úmrtí J. A. Komenského. 

V rámci podpory distanční výuky mohli žáci nápaditým a tvořivým způsobem „zpřítomnit“ J. A. Komenského i doma. Tohoto úkolu se výborně zhostili žáci a žákyně prvního a druhého ročníku střední školy oboru sociální činnost během distanční výuky v rámci výtvarné výchovy. Toto téma jsme samozřejmě využili i do předmětu týkající se pedagogických věd.

Nejpodařenější či nejoriginálnější portréty byly elektronicky zaslány k pořádající instituci. Všechny výtvory jsou postupně zveřejňovány na facebookové stránce „Komenský do tříd“. Věříme, že i na výtvory našich žáků a žákyň se brzy dostane. Je pro naši školu velikým polichocením, že můžeme být součástí prezentace právě J. A. Komenského.

Se svolením autorek nabízíme malou, ale vydařenou ukázku portrétů!

Mgr. Iva Šmatláková, učitelka odborných předmětů VOŠ a SOŠ Březnice

23. 03. 2021    10:36
Sledujte nás na Facebooku. Sledujte nás na Instagramu.
Sledujte nás: