Besedy, přednášky, semináře

„Den prevence“ na VOŠ a SOŠ Březnice

Pokud jsou Vám jména hostů povědomá, nemýlíte se!

 

Žáci a studenti VOŠ a SOŠ Březnice se zúčastnili projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR „VZPoura úrazům“. V úvodu besedy si žáci a studenti  připomněli základní informace o stavbě lidského těla. O tom, jak málo někdy stačí k tomu, že se život úplně změní, vyprávěli svůj příběh Jan Krauskopf, Jan Rajznover a Pavel Bambousek. Všichni tři pánové, „vozíčkáři“, velmi poutavě  předali své zkušenosti o tom, jak snadno může dojít k poranění páteře a míchy a velmi ochotně odpovídali na všechny vznesené dotazy. Věříme, že všechny zúčastněné žáky a studenty toto setkání přimělo  k zamyšlení jak předejít vážným úrazům.

Pokud jsou Vám jména hostů povědomá, nemýlíte se. Na VOŠ a SOŠ Březnice svůj příběh vyprávěl paralympijský reprezentant v alpském lyžování Pavel Bambousek, který se jen pár dnů před návštěvou Březnice vrátil z paralympiády v Pekingu a účastník Stardance  v roce 2015 Jan Krauskopf, který v charitativním večeru doplnil soutěžní pár Marek Zelinka a Marie Doležalová.

 

O několik dnů později se uskutečnila beseda pro žáky a žákyně 1. ročníku střední odborné školy zaměřená na prevenci nemoci AIDS. Zde žáci a žákyně společně s lektorkou probrali rizika této vážné nemoci i poměrně jednoduchou prevenci.

 

Obě uvedené akce žáci a studenti hodnotili velmi pozitivně slovy „bylo to zajímavé a poučné“.

 

 

 Za VOŠ a SOŠ Březnice

Mgr. J. Čechurová

18. 05. 2022    10:50
Sledujte nás na Facebooku. Sledujte nás na Instagramu.
Sledujte nás: