Soutěže

Olympiáda v anglickém jazyce

V letošním roce se někteří naši stateční studenti odhodlali a zúčastnili se školního kola olympiády v anglickém jazyce, které se konalo 5.2.2016. Pavel Soukal z 1.A postoupil do okresního kola do Příbrami. Jak dopadl? Čtěte dále.

V letošním roce se někteří naši stateční studenti odhodlali a zúčastnili se školního kola olympiády v anglickém jazyce, které se konalo 5.2.2016. Účast nebyla nikterak oslnivá, přišli tři žáci 1. ročníku a jedna žákyně ročníku třetího. Dostavili se i čtvrťáci, ovšem soutěž byla určena pouze pro 1.-3. ročníky, takže jejich snaha se zapojit tentokráte nepadla na úrodnou půdu.

Ve školním kole se na 3. místě umístila Adéla Kolářová (3.BS), na 2. místě Kryštof Kušmirek (1.A) a na 1. místě Pavl Soukal (1.A). Prváci tedy jednoznačně zabodovali a patří jim náležitý obdiv, jelikož test, který psali, byl výběrem z maturitního didaktického testu. Pavel Soukal v něm dokonce uspěl na 100% a postoupil tedy právem do okresního kola.

To se konalo v Příbrami 24.2.2016 na Gymnáziu, Legionářů 402. Sešlo se zde osm vítězů ze školních kol, kteří se nejprve utkali v písemném testu založeném na poslechu, use of English a slovní zásobě. Test byl koncipován tak, aby odpovídal úrovni CAE, tzn. C1, tedy druhé nejvyšší! (Pro srovnání maturitní testy odpovídají úrovni B1). Druhou část olympiády pak představovala ústní zkouška, ve které žáci hovořili s rodilým mluvčím Martinem z Velké Británie. Témata byla různá, od životního prostředí po sport. Pavel si vytáhl téma Zdraví a nemoc, zvládl jej velice dobře a porotu navíc ještě rozesmál.

Pavel se nakonec umístil na krásném 5. místě - hned za čtyřmi studenty gymnázií, kteří mají v porovnání se středními odbornými školami mnohem větší počet hodin angličtiny týdně, navíc se jednalo převážně o studenty vyšších ročníků. Za Pavlem pak skončili ostatní studenti z dalších odborných škol. Přestože se mu nepodařilo vybojovat jedno z "medailových" míst, myslím, že můžeme být na našeho studenta náležitě pyšní a Pavel sám se sebou může být velmi spokojen.

Mgr. Eliška Houzimová

 

01. 03. 2016    18:57
Sledujte nás na Facebooku. Sledujte nás na Instagramu.
Sledujte nás: