Ostatní akce

MATURITNÍ PLES

Pátek 9.12.2016 si studentky a jeden student 4. BS vybrali jako svůj den D, kdy budou oficiálně povýšeni do stavu maturantského.

Pátek 9.12.2016 si studentky a jeden student 4. BS vybrali jako svůj den D, kdy budou oficiálně povýšeni do stavu maturantského. My, učitelé, jsme za takovouto volbu byli rádi, jelikož se (možná trochu naivně) domníváme, že po Vánocích se již budou moci všichni naplno věnovat školním povinnostem. Předchozí týdny a měsíce však maturanti strávili tím, že sháněli tombolu, vymýšleli program, nacvičovali předtančení a půlnoční překvapení… Neměli to jednoduché, protože se jim mnoho věcí na poslední chvíli zkomplikovalo, obsluha barů odřekla svou účast, DJ přijel bez aparatury, ale i s tím si holky (a Dan) poradili a nakonec to dobře dopadlo.

Ples byl zahájen v 19:00 velmi nervózním moderátorem Lukášem Novotným, jehož většina lidí zná pod přezdívkou Bagr. Počáteční stres z něj však brzy spadl a provedl nás bez problémů a s humorem celým večerem. Ve 20:00 nás třída 4.BS oslnila svým předtančením, ve kterém se skvěle vypořádala s nerovnováhou mezi dívkami a chlapcem v poměru 12:1. Holkám to ve večerních šatech moc slušelo a všechny krásně doplňovaly šarmantního Dana.

O hodinu později, během které se již za zvuků kapely Forte, jež nás provázela celým večerem, zaplnil parket, následovalo samotné šerpování maturantů. O to se postaral třídní učitel Mgr. Josef Vaněček a zástupkyně ředitelky Mgr. Jitka Čechurová. Paní ředitelka Ing. Marie Fiřtíková pronesla pár slov k maturantům, následoval důkladně připravený projev Jany Krůtové a Daniela Kotta, kteří poděkovali rodičům, učitelům i spolužákům, a pak již zbývalo si jen připít a chopit se plachty, do které se tradičně vybírají finanční příspěvky od diváků.

Během večera jsme si také měli možnost zakoupit lístky na tombolu, kterou jsme si mohli hned vyzvednout, dražil se dort a divočák, před půlnocí ještě byla vyhlášena půlnoční tombola s hodnotnějšími cenami a na parket již nastupovali maturanti převlečení za nejrůznější hvězdy populární kultury. Vrcholem celého půlnočního překvapení byl nástup Dana, který se před očima diváků a za zvuků písně Leoše Mareše „Já nejsem nejsem nejsem nejsem svalnatej“ výrazně obnažil. Není nad to umět si udělat legraci sám ze sebe a všichni diváci to ocenili náležitým potleskem!

Po půlnoci bohužel zábava trochu vázla, DJ začal hrát až kolem 1 hodiny, ale i přesto to byl fantastický večer a já osobně jsem se skvěle bavila. Maturitní ples je pro mě vždycky příležitost, jak se vidět s kolegy a studenty v mimoškolním prostředí, a proto si to také náležitě užívám!

Mgr. Eliška Houzimová

13. 12. 2016    15:46
Sledujte nás na Facebooku. Sledujte nás na Instagramu.
Sledujte nás: