Soutěže

Olympiáda v anglickém jazyce

Stejně jako loni jsme rok 2017 zahájili anglickou olympiádou.

V letošním roce se někteří naši stateční studenti odhodlali a zúčastnili se školního kola olympiády v anglickém jazyce, které se konalo 16.1.2017. Již stabilně se každý rok účastní dvě angličtinářské hvězdy naší školy - Kryštof Kušmirek a Pavel Soukal ze 2. ročníku, letos mě také velmi potěšila účast žáků prvního ročníku, kteří se nebáli a přišli si vyzkoušet test na maturitní úrovni, a nutno říct, že si vedli velmi dobře. 

Na 3. místě se umístil Jakub Rába z 1.BS, na 2. místě Pavel Soukal ze 2. AV a z prvního místa postoupil do okresního kola Kryštof Kušmirek taktéž ze 2. AV.

Okresní kolo se konalo v Příbrami 23.2.2017 na Gymnáziu, Legionářů 402. Účast byla tentokrát větší než v roce 2016, sešlo se deset vítězů ze školních kol, kteří se nejprve utkali v písemném testu založeném na poslechu, Use of English a slovní zásobě. Test byl koncipován tak, aby odpovídal úrovni CAE, tzn. C1, tedy druhé nejvyšší! (Pro srovnání maturitní testy odpovídají úrovni B1). Druhou část olympiády pak představovala ústní zkouška, ve které žáci hovořili s rodilým mluvčím Martinem z Velké Británie. Témata byla různá, od životního prostředí po sport. Kryštofa zřejmě neprovázelo ten den štěstí, protože si vybral právě "zabijácké" životní prostředí a ústní zkoušku trávil vysvětlováním skleníkového efektu a globálního oteplování.

Přestože se mu nepodařilo vybojovat jedno z "medailových" míst, jsme na Kryštofa pyšní a vážíme si každé aktivity a snahy žáků zúročit své vědomosti a schopnosti  i jinde než ve školní třídě.

Mgr. Eliška Houzimová

20. 03. 2017    10:13
Sledujte nás na facebooku
Sledujte nás: