Zahraniční zájezdy

JUGENDKUNSTSOMMER 2017 aneb Vím, že se sem vždy rád vrátím!

Jako poslední letní projekt realizovaný v rámci partnerské spolupráce německého města Lindow a města Březnice se uskutečnil v době od 20. 8. – 25. 8. 2017 projekt Mezinárodní umělecké léto mládeže Jugendkunstsommer ve Flecken Zechlinu. Studenti VOŠ a SOŠ Březnice se jej zúčastnili již posedmé. V letošním roce byl projekt dotován Česko-německým fondem budoucnosti v Praze.

Letošního Jugendkunstsommer se zúčastnilo 80 mladých lidí mnoha národností z Evropy i světa. Téma uměleckého léta znělo „Člověk!?“ a všechny workshopy měly za úkol toto téma svým způsobem ztvárnit. Pod vedením umělců – profesionálů dokázali mladí lidé vytvořit během několika dnů úžasná díla, která potom předvedli na veřejné prezentaci. I letošní prezentace měla obrovský úspěch a dle názoru přihlížejících byla „nejlepší“ ze všech. To ostatně dosvědčí i dojmy účastníků, které si můžete přečíst níže.

Partnerská spolupráce mezi městy Březnice a Lindow se tak úspěšně rozvíjí a má odezvu hlavně u mladé generace, což je také naším cílem.

V příštím roce navštíví Březnici zástupci Landfrauen a partnerského sdružení Lindow u příležitosti oslav 80. výročí založení Sdružené obce baráčnické „Bozeň“, které se budou konat dne 18. června 2018.

Projekty výměny dětí a mládeže si získávají každým rokem stále větší oblibu. „Dětské léto 2018 – Jugendaustausch 2018“ a „Kinderkunstsommer 2018“ se budou konat již v červenci a projekt „Jugendkunstsommer 2018“ v srpnu příštího roku. Termíny oznámíme příští měsíc a již nyní se mohou děti i mladí lidé z Březnice přihlásit k účasti.                                                 

Alice Fořtová

JUGENDKUNSTSOMMER 2017 aneb Vím, že se sem vždy rád vrátím!

„I tento rok se v srpnu uskutečnilo Léto mládeže v německém Flecken-Zechlinu. Letos jela skupina jedenácti studentů plus dva učitelé jako doprovod. Odjíždělo se v neděli brzo ráno, což zrovna pro mě byl po absolvování hudebního festivalu malinko oříšek. Z Příbrami jsme jeli autobusem do Prahy, odkud jsme vyrazili vlakem do Berlína. Cesta utekla a my konečně spatřili zase po roce hotel nedaleko Flecken-Zechlinu, kde budeme týden ubytovaní. Po přivítání jsme si rozdělili pokoje, dostali barevné náramky podle věku a šli na prezentace workshopů. Letos jich bylo v nabídce osm - divadelní, filmový, hudební, sochařský, taneční, Freestyle, dřevovýroba a graffiti. Každý si zvolil, jaké tři workshopy by absolvoval nejradši, a podle počtu uchazečů nás rozdělili.

V pondělí ráno jsme hned začali pracovat v našich skupinách a těšili se na první oběd, které tu jsou vždy vynikající. Po obědě byla vždy pauza a poté se pokračovalo ve workshopech až do večeře.

Workshopy měly stejný harmonogram až do čtvrtka. Odpoledne a večer se pořádaly individuální aktivity jako plavba na lodi, kánoe, soutěže, sport anebo jen relax a odpočinek.

Ve čtvrtek probíhala závěrečná prezentace workshopů spojená s rozlučkovou párty, která započala nejlépe, jak mohla - grilováním. Lidé z jednotlivých workshopů nám ukázali, co se naučili za celý pobyt, a celou prezentaci uzavřel skvělý hudební workshop, který nám zahrál malý koncert. Páteční ráno bylo krušné vstávání, zakončené srdceryvným loučením a hurá domů! Já si dal tradičně Fish and Chips na berlínském nádraží.

Tento týden mě zase o něco obohatil, získal jsem nové přátele a osvěžil si angličtinu. Jako pokaždé vím, že se sem vždy rád vrátím!“

Lukáš Bagr Novotný

 

„V srpnu 2017 to bylo podruhé, co jsem se zúčastnila Mládežnického léta v Německém Flecken Zechlinu. Pro tento rok jsem se rozhodla vyzkoušet jiný workshop, než jsem měla minulé léto, a sice workshop „Freestyle“. Odvedli jsme úžasnou práci pod vedením profesionálních instruktorů. Je to příležitost vyzkoušet něco nového a poznat zajímavé lidi.““

Aneta Červená

 

„Na konci léta jsme se s malou skupinou mladých lidí vydali na mezinárodní umělecké léto do Německa do Flecken Zechlinu. Zúčastnili se také lidé z Polska, ze všech koutů Německa i světa. Náplní projektu na celý týden bylo 8 zájmových workshopů s různým zaměřením. Na výběr byly graffiti, tanec, Freestyle, hudební, filmový, sochařský, divadelní a stavební workshop. Vybrala jsem si hudební workshop, který vedl Alex Weißheit. Nacvičování skladeb bylo sice velmi náročné a opravdu jsme tvrdě dřeli, ale stálo to za to! Při nacvičování jsme si také užili spoustu legrace a i přes jazykové bariéry jsme se snadno domluvili. Komunikovali jsme převážně v angličtině. Ve volném čase jsme chodili na procházku kolem jezera, do obchodu, koupat se, večer jsme pořádali táboráky, nebo jsme jezdili na loďkách po jezeře. Závěrečné vystoupení se nám vydařilo, a pokud budu mít možnost jet příští rok, moc ráda se opět zúčastním.“

Šarlota Lakomá    

 

„Bylo to velmi zajímavé a také poučn se celý týden snažit mluvit anglicky. Jsem opravdu ráda za tuto příležitost a zkušenost prožít po boku úžasných lidí mnoho nezapomenutelných zážitků. Nejlepší bylo poznávat nové lidi a také krásné místní prostředí. Oceňuji u všech zúčastněných jejich píli a trpělivost v jejich práci. A nejvíce si vážím týmové práce, které jsem se ze začátku bála, ale nakonec to dopadlo nejlépe, jak mohlo. Velice se těším na příští rok. A nakonec bych chtěla poděkovat paním učitelkám za jejich usilovnou práci a za to, že pro nás takové skvělé akce pořádají, a tím nám poskytují si na vlastní kůži vyzkoušet, jak se v praxi domluvit v cizí zemi.  Mají můj obdiv a uznání k tomu, jak k těmto akcím přistupují. A také Vám děkuji za to, že vše děláte naplno a s láskou. Opravdu děkuji za tuto milou a příjemnou a přínosnou šanci reprezentovat naši školu na tak významné celosvětové akci.“

Iveta Vávrovská

 

 „JKS je pro mě místem, na kterém se setkávají lidé různé národnosti a povahy, lidé s různou jazykovou vybaveností, odlišnými osobními příběhy a pohledy na svět. Přesto se mezi sebou dokáží domluvit a vytvořit úžasnou atmosféru, navázat přátelství a dokonce i společně něco vytvořit. Jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit a ostatním mohu jen doporučit, aby neváhali, odložili jakékoli obavy a příští rok jeli taky! Opravdu to stojí za to!"

Mgr. Eliška Houzimová

19. 09. 2017    18:11
Sledujte nás na facebooku
Sledujte nás: