Zahraniční zájezdy

HISTORICKÉ DRÁŽĎANY SE ŠPETKOU VÁNOČNÍHO KOŘENÍ

V úterý 12. prosince jsme se vydali se školou VOŠ a SOŠ Březnice na jednodenní zájezd na vánoční trhy do Drážďan.

V 8 hodin ráno jsme vyrazili na cestu a v půl 12 jsme byli na místě. V Drážďanech jsme si prohlédli náměstí a některé historické památky. Jednou z nich byl například kostel Frauenkirche, který byl na konci 2. světové války kompletně zničen. Hromada sutin zde ležela jako připomínka válečných hrůz až do 90. let, kdy započala nákladná rekonstrukce budovy, na niž bylo nakonec použito 43% původního materiálu. Ten je pro návštěvníky na první pohled rozeznatelný díky své výrazně tmavší barvě. Dalšími bombardováním těžce zasaženými a v poválečných letech kompletně zrekonstruovanými místy jsou například Rezidenční zámek (Residenzschloss) nebo tzv. Zwinger – komplex barokních budov.

Po prohlídce města jsme měli rozchod. Vydali jsme se proto na vánoční trhy Striezelmarkt, popřípadě i do okolních obchodů nakoupit suvenýry a vánoční dárky. Na trzích byla k vidění různá jídla, tradiční ozdoby a malé ruské kolo s kolotočem. Pro tento nejstarší adventní trh v Německu jsou také typické nejrůznější regionální speciality jako například krušnohorské dřevařské umění, lužické látky s modrotiskem a ochranovská hvězda (Herrnhuter Sterne). Samozřejmě že chybět nesměla ani originální drážďanská vánoční štola.

Trhy provoněné vánočním svařákem a cukrovím se nám ani nechtělo opouštět, nicméně ve večerních hodinách jsme museli vyrazit zpět do Březnice. Výlet se nám všem moc líbil, počasí nebylo až tak špatné (1°C, občas svítilo sluníčko) a atmosféra byla velmi přátelská a vánoční.

Eliška Machová a Lucie Boučková (2. BS)

Pohlednice z Drážďan zde

 

15. 12. 2017    14:17
Sledujte nás na facebooku
Sledujte nás: