Soutěže

Celostátní soutěž zemědělských škol

V druhé polovině dubna se v Benešově konala tradiční celostátní soutěž středních zemědělských škol. Naši školu VOŠ a SOŠ Březnice reprezentoval Martin Brůžek, žák 3. ročníku oboru agropodnikání. Jeho postřehy si můžete přečíst níže.

Agro v Benešově

 

19. dubna začala v 9 hodin prezentace a soutěžící si losovali startovní čísla. Poté jsme byli rozděleni do pěti skupin. Kolem desáté hodiny proběhlo zahájení soutěže. Nejprve nás čekaly teoretické testy z pěstování rostlin, chovu zvířat a mechanizace. Testy byly těžší úrovně pro opravdové prověření znalostí studentů. V poledne jsme se všichni sešli ve školní jídelně, abychom načerpali síly do dalšího soutěžení. Po obědě nás převezli na školní statek a pokračovalo se v praktické soutěži složené z ekonomického testu, jízdy zručnosti, poznávací zkoušky z pěstování rostlin a praktické zkoušky z oboru chovu zvířat. Po praktické soutěži, tj. kolem 18 hodiny, jsme se vrátili do areálu školy. Po večeři následoval společný večer studentů v restauraci s bowlingem.

V  pátek 20. 4. nás čekala teoretická soutěž z ekonomiky. Poté jsme se přesunuli na zámek Konopiště, kde jsme strávili celé dopoledne. Po obědě pak proběhlo vyhlášení výsledků. Cenný kov jsem sice nepřivezl, ale díky soutěži jsem získal užitečné informace, které se mi budou hodit za rok.

 

Martin Brůžek, 3.AV

 

10. 05. 2018    14:50
Sledujte nás na facebooku
Sledujte nás: