Soutěže

Zemědělství žije!

Youtubeři na poli i ve stáji (vítězství ve stáji)

Zemědělský svaz ČR v rámci projektu Zemědělství žije vyhlásil celostátní youtuberskou soutěž na téma Zemědělství žije moderně! Žáci středních i základních škol měli možnost zapojit se do soutěže. Mohli tak ukázat veřejnosti, jaké moderní technologie se v zemědělství využívají. Úkolem soutěže bylo natočit krátká videa o moderní technice nebo technologiích, které se využívají při práci na poli, nebo o moderních technologiích v chovech hospodářských zvířat. Do soutěže zaslala naše škola 6 videí – 4 na téma Moderní technologie a pohoda zvířat a 2 na téma Moderní technika a technologie v rostlinné výrobě. V kategorii Moderní technologie a pohoda zvířat se umístila na 1. místě Kristýna Drábková, žákyně 4. ročníku oboru agropodnikání. Slavnostní předávání cen se konalo na vernisáži výstavy Na poli v knihovně Antonína Švehly.

 

Ing. Marie Rolniková, učitelka VOŠ a SOŠ Březnice

 

Před letními prázdninami nám paní učitelka zadala úkol, který jsme měli splnit při letní odborné prázdninové praxi. Měli jsme natočit video z živočišné nebo rostlinné výroby v zemědělských družstvech, kde jsme každý svoji prázdninovou praxi plnili.

Já jsem byla na praxi v ZD Krásná Hora a v ZD Pňovice. Tady jsem, po dohodě se zootechniky, natočila to, co jsem potřebovala. Doma jsem pak vše mnohokrát prohlédla, poskládala a nakonec vložila text. Musela jsem se přitom na počítači naučit i nové věci, které jsem do té doby nepotřebovala.

Po prázdninách jsem video ve škole odevzdala. Paní učitelka zaslala všechna naše díla (moje i mých spolužáků oboru agropodnikání) do soutěže Zemědělského svazu ČR do projektu „Zemědělství žije!“.

V prosinci, když jsem byla nemocná a na letní filmování jsem už zapomněla, se mi v e-mailu objevila zpráva, že jsem v soutěži videí „Moderní technologie a pohoda zvířat“ vyhrála. Nemohla jsem tomu uvěřit. Za chvíli mi volala paní učitelka, že dostala do školy také informaci o mém vítězství. To jsem ani ve snu nečekala, že já, žákyně ze Střední odborné školy v Březnici, bych mohla vyhrát v celostátní soutěži.

16. ledna 2019 jsem se zúčastnila předávání cen v Praze, v knihovně Antonína Švehly na vernisáži výstavy „Na poli“. Byl to velice pěkný zážitek.

 

Kristýna Drábková
4. BS obor agropodnikání 

 

 

 

 

 

 

 

 

Všechna soutěžní videa můžete shlédnout zde:    

Pohoda zvířat

Rostlinná výroba

Moderní technologie

Živočišná výroba

Péče o narozená telata

Chov skotu

19. 02. 2019    10:59
Sledujte nás na Facebooku. Sledujte nás na Instagramu.
Sledujte nás: