Exkurze, praxe

Provozní prázdninová praxe očima žáků VOŠ a SOŠ Březnice

Stejně jako každý rok, tak i o letošních prázdninách proběhla u žáků 3. ročníku oboru agropodnikání provozní prázdninová praxe v jimi zvolených podnicích. Při kontrole praxe hodnotili instruktoři všechny žáky výborně. Níže jsou uvedeny příklady zhodnocení praxe ze strany žáků.

 

Praxe byla top. Moc se mi tam líbilo. Konečně jsem se svezla v kombajnu. Naučila jsem se opravit drobnosti a řídit kombajn. V živočišné výrobě jsem značila telata, dojila krávy na dojírně atd. Bavilo mě to a povolání zootechnika by se mi líbilo dělat i do budoucna. Kolektiv je super, se všemi se dá dobře vyjít a hodně poradí. Praxi jsem si prodloužila ještě brigádou na dojírně.     

Lenka Štochlová, praxe v ZD v Pňovicích a ZOD Starosedlský Hrádek

 

Praxe se mi líbila. Vyzkoušela jsem si řídit kombajn, sice jsem se zpočátku bála, ale bylo to super. V průběhu praxe jsme hodnotili pokusy s řepkou ozimou a ječmenem ozimým. Snažili jsme se pochopit základní informace o odrůdovém zkušebnictví. Vždycky, když jsem něco nevěděla, mohla jsem se kdykoliv zeptat. Velkým přínosem pro mě bylo i to, že jsem si mohla vytvořit herbář rostlin a semen. Snad se mi to bude ve škole hodit.    

Štěpánka Brychtová, praxe v ÚKZÚZ Vysoká

 

Uplynulé dva týdny určitě nebyly zbytečné…mohl jsem si toho hodně vyzkoušet, lépe pochopit některé věci a hlavně se zeptat kohokoliv na cokoliv z oboru. Zároveň mi přišlo fajn někomu pomoci a ulehčit mu práci. Nevím, co k tomu dodat. Vše bylo jak má a všichni pracovníci byli fajn včetně pana vedoucího. Celou praxi bych zhodnotil známkou 10 z 10.   

Jirka Šach, praxe v ÚKZÚZ Vysoká

 

Během praxe jsem se seznámila s provozy zemědělského družstva. Některé provozy jsou modernizovány, jiné naopak dosluhují, ale na nápravě se pracuje. Myslím, že dobře funguje chov prasat. Hlavním problémem jsou nízké výkupní ceny. 

Aneta Luhanová, praxe v ZOD Starosedlský Hrádek

 

14. 09. 2021    16:00
Sledujte nás na Facebooku. Sledujte nás na Instagramu.
Sledujte nás: