Exkurze, praxe

Zkušenosti žáků z odborné praxe oboru agropodnikání

Bylo to velice zajímavé a hodně věcí jsem se naučil. Když bude příležitost, rád se tam znovu vrátím.

Zkušenosti z praxe

V letošním roce zajistila VOŠ a SOŠ Březnice individuální praxi pro druhý ročník oboru agropodnikání u soukromého zemědělce Ing. Pavla Bukovjana.

 

Praxe u pana Bukovjana byla zatím asi nejlepší praxí vůbec. V celém podniku panuje velmi přátelská a rodinná nálada. Ve velkých družstvech pospíchají a chtějí si být jistí s dobře provedenou prací, proto vás k ničemu nepustí, zatímco u pana Bukovjana jsme měli možnost si veškerou práci vyzkoušet. A když si byli jistí, že to zvládneme, tak jsme ji mohli i sami vykonat. Areál není zas tak veliký, ale zato velmi dobře uklizený a čistý. Je zde vidět pilnost a důslednost rodiny. Zvířata zde mají veškeré pohodlí, dostatek krmení, čistou vodu a hodně místa k pohybu. Celkově praxi hodnotím kladně. Bylo to velice zajímavé a hodně věcí jsem se naučil. Když bude příležitost, rád se tam znovu vrátím.                      

 Josef Zíka, žák 2. ročníku oboru agropodnikání

 

Praxe na farmě u pana Bukovjana se podařila. Moc se mi líbí jeho statek i stroje a také se mi líbí, jak to tam má zařízené a co chce do budoucna. Všechny práce mě bavily, hodně nových věcí jsem se naučil a pochopil. Musím říct, že mi to dalo hodně a v mnoha věcech jsem si rozšířil obzory. Praxe se mi moc líbila. Věřím, že studentům, kteří půjdou po mně, se to bude líbit také. Děkuji za praxi.       

Pavel Muzika,  žák 2. ročníku oboru agropodnikání                                     

 

18. 05. 2022    11:15
Sledujte nás na Facebooku. Sledujte nás na Instagramu.
Sledujte nás: